Naše zvířátka

Slepičky

Chováme několik druhů slepiček (zlatá česká kropenátá, bílé vyandotky, černé, hnědé a kropenaté) a jednoho kohoutka.

Zdrobnělé bílé vyandotky - toto plameno je oblíbené pro svůj zevnějšek a podle zkušeností většiny chovatelů je také vhodné pro malá drůbeží hejna u hobby chovatelů. Má však tu nevýhodu, že se vyskytuje velká paleta barevných rázů a člověk se pak nemůže rozhodnout, který je nejvhodnější a nejhezčí. Kdo se rozhodne pro toto plemeno, zaujmou ho především kulaté linie vyandotek a jejich kypré opeření. K tomu se řadí krotkost, jsou tak vhodné především pro mladé chovatele, neboť nemají strach ani z dětí. Také odchov je velmi snadný, zvířata jsou plodná, kuřata rychle rostou a jejich snáška je velmi dobrá. Vyandotky mohou mít i skromnější prostory ve výběhu.

 

Králíci

Zatím máme dva samce a to zakrslého, který se jmenuje Ouško a krásného stříbrného samce Čumáčka. Dále máme krásnou zakrslou samičku Princeznu.

 

Morčata

Máme dvě krásná morčátka samičku Julínku a samečka Ferdu. V první vrhu měli 3 mladé a ve druhé čtyři mladé.

 

Andulky

Chovámé 3 krásné páry andulek.

 

Agači

Jsou to krásní malí papoušci rodu Agapornis. Rodné jméno se skládá ze starořeckého slova agáve = láska a órnis = pták, což doslovně přeloženo znamená pták lásky. Právě proto jej v Anglii nazývají Love Bird. Rod Agapornis zahrnuje 9 druhů, z nichž 8 žije na africkém kontinentu jižně od Sahary a devátý nalezneme na ostrově Madagaskar a jeho přilehlých ostrůvcích Anjuan, Mauritius a Rodriguez. Celý chov máme u našeho dědečka, který se vyzná a daří se mu pravidelně odchovavát velké množství mladých agáčů.

 

Rybičky

Ve dvou akvariích o velikosti 900l a 120l máme celou řadu sladkovodních rybiček. Od Vánoc máme další dvě akvárka o veliskosti 20l.

 

Želvičky

Máme dvě vodní želvičky.

 

Fenečka BIBINA

Náš miláček ...

 

Anketa

Hlasujte o nejoblíbenější zvířátko.

Pejsek (131)
11%

Kočička (103)
9%

Morčátko (100)
9%

Králíček (102)
9%

Andulka (103)
9%

Ovečka (102)
9%

Kozička (109)
9%

Slepička (84)
7%

Prasátko (84)
7%

Kůň (83)
7%

Křepelka (81)
7%

Osmák (88)
8%

Celkový počet hlasů: 1170